HRY,JAK SI VZÁJEMNĚ POMÁHAT

8. ledna 2013 v 20:56 |  HRY
Příklad: Hra " Přechod přes řeku"
Děti ve dvojicích obdrží dva "kameny" (= archy novinového papíru) a mají se spolu pokusit přejít přes širokou řeku. Cestou nesmí do řeky z kamene spadnout. Vždy se tedy spolu musí postavit na jeden kámen, zvednout druhý a položit ho před sebe, přejít atd. Podle stáří a schopností dětí volíme velikost "kamenů".

Příklad: Cesta lesem
Jedno dítě má zavázané oči, druhé mu pomocí slovních pokynů (podle schopností dítěte případně i s pomocí tělesného kontaktu) pomáhá projít stezkou s překážkami (v lese pařezy, stromy, ve třídě židle, překážky z kostek atd.) Variantou této hry může být i vykonání určité činnosti - oba se musí obléknout, najíst, postavit věž z kostek...

Příklad: Jak se cítím
Vhodnými otázkami se snažíme, aby se děti zamyslely nad tím, jak se cítí, když je jim smutno nebo veselo - vhodné budou různé neverbální improvizace, kdy ostatní děti hádají, co jim kamarád předvádí beze slov. Hledáme v knížkách obrázky s různými postavami, které se nějak tváří, a popisujeme, co to asi může být za náladu. Výtvarně experimentujeme s barvou a malujeme smích a pláč apod.

Příklad: Pohádka o kohoutkovi a slepičce
Společná diskuse: popisujeme, jak se k sobě chovali. Bylo hezké, jak se kohoutek choval? Jak asi bylo slepičce? Co měl kohoutek udělat se zrníčkem? Proč slepička kohoutkovi pomáhala? Co by se stalo, kdyby mu nepomohla?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama